Jest psychoterapeutą i trenerem psychologicznym. Przyjmuje pacjentów dorosłych z zaburzeniami typu lękowego; z problemami w kontaktach z ludźmi; w sytuacjach kryzysowych. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńska i rodzinną. Pracuje w podejściu integratywnym łącząc terapię humanistyczną z elementami kierunków psychodynamicznego i poznawczo-behawioralnego. Nie prowadzi farmakoterapii.
Praktykuje od roku 1973 jako psychoterapeuta i trener psychologiczny.
W ramach pracy trenerskiej prowadzi treningi interpersonalne, warsztaty: komunikacji, organizacji czasu i radzenia sobie ze stresem, współpracy w zespole. Zajmuje się szkoleniem psychoterapeutów oraz trenerów grupowych.
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie, specjalistą II stopnia w psychiatrii, doktorem nauk medycznych.
Jest członkiem Rady Naukowej magazynu "Charaktery" oraz Rady Redakcyjnej miesięcznika "Więź". Autor książek: "Jak rozmawiać z tymi, co stracili nadzieję" ; "Nie dać się upokorzyć"; "Terapia a duszpasterstwo" (wraz z J.Augustynem i J.Santorskim); "Trening interpersonalny" (wraz z L.Golińską, M.Karczewską, D.Łabędź, T.Ossowską i H.Szczepańską)
Posiada licencje i certyfikaty:
Polskiego Towarzystwa Psychologicznego:
- certyfikat psychoterapeuty
- certyfikat superwizora psychoterapii
- rekomendacja trenera treningu interpersonalnego
- rekomendacja superwizora treningu interpersonalnego i warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego:
- certyfikat psychoterapeuty
Jestem terapeutą integratywnym - korzystam ze zdobyczy różnych kierunków psychoterapeutycznych. Zależnie od potrzeb udzielam porad, pracuje nad zmianą zachowania lub pomagam odkryć źródła zaburzeń w przeszłości. Nastawiam się głównie na pracę ze świadomą stroną psychiki pacjenta. Jestem przekonany, że w istocie rzeczy sam pacjent jest ekspertem od swoich potencjałów i swoich kłopotów. Rolą terapeuty jest być katalizatorem i życzliwym towarzyszem konstruktywnej zmiany. Jako trener i nauczyciel mocno wierzę w niepowtarzalne potencjały osobiste każdego uczestnika. W odpowiednim klimacie ujawnią się one w pełni, dla dobra ich podmiotu i ludzi, którym będzie służył.