Z wykształcenia jest psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w 1988 roku ze specjalizacją „psychologia wychowawcza”.  Od razu po skończeniu studiów rozpoczęła pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „Synapsis”. Pracowała tam nieprzerwanie 12 lat zajmując się psychoterapią indywidualną dzieci i młodzieży oraz terapią rodzinną. Miała też dwuletnie doświadczenie pracy na oddziale dziennym dla dzieci. „ Od zawsze” jej praca przebiegała dwuwątkowo: zajmowała się terapią dzieci i wsparciem wychowawczym rodziców oraz psychoterapią osób dorosłych. W 1996 roku zdała państwowy egzamin 1 stopnia w specjalizacji psychologia kliniczna.

W Poradni dla Dzieci i Młodzieży Intra pracuje z rodzicami małych dzieci, którzy zgłaszają problemy wychowawcze, emocjonalne lub rozwojowe swoich dzieci. Stara się nie pracować z dziećmi indywidualnie (czyli nie zapraszać małego dziecka na indywidualne spotkanie z psychologiem) lecz wspierać je przez pracę  z rodzicami i najczęściej jest to możliwe.

Prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich oraz cykle spotkań dla rodziców, których tematem jest praca nad zmianą trudnych zachowań u dziecka.

"Jestem głęboko przekonana, że każdy rodzic podejmuje działania wychowawcze wobec swojego dziecka zawsze z jak najlepszą intencją. Dlatego jest mu trudno, kiedy coś nie idzie tak, jak się spodziewał. Sprawia mi wielką przyjemność doświadczanie zmiany w rodzicu, który odkrywa, że uważniej rozumiejąc znaczenie zachowań swojego dziecka, ponownie może z nim być blisko we wzajemnym szacunku".

X