Jeden Składnik, Którego Potrzebujesz By Uzdrowić Swój Związek

Specjalistka w dziedzinie związków, Susan J Elliott , twierdzi, że wspólnym mianownikiem wśród kochających się par jest współczucie i empatia. Drogą do osiągnięcia prawdziwej empatii w związku jest zainteresowanie wyzwaniami i trudnościami, z jakimi musi się uporać partner, oraz troska o jego samopoczucie.

Susan Elliott przestrzega jednak, że obaj partnerzy nie zawsze mają wspólny punkt widzenia dotyczący danych sytuacji. Podaje przykład kobiety, która dowiedziała się, że nie zostanie zwolniona z pracy, mimo tego, iż reszta jej znajomych z działu została wyrzucona.

Po przyjściu do domu, kobieta opowiada swojemu mężowi o strasznym poczuciu winy, które jej towarzyszy. Mąż jednak uważa, że zachowanie przez kobietę pracy jest świetną wiadomością. Drażni go jej smutek, ponieważ uważa, ze w zaistniałej sytuacji należałoby się cieszyć.

"Uczucia nigdy nie są dobre, ani złe. Po prostu są i trzeba je uszanować. Nie można mówić swojemu partnerowi jak ma się czuć po stracie pracy, lub po przeczytaniu smutnej książki." pisze S. Elliott. "Okazywanie współczucia i empatii sprawi, że Twój partner poczuje się kochany i dostrzeżony. Współczucie i empatia, niczym bumerang, wrócą z powrotem do Ciebie, gdy będziesz mieć trudniejsze czasy".

za: Psychology Today

X