Co Sprawia, Że Jesteśmy Atrakcyjni?

  1. Atrakcyjność Dynamiczna

Warunkuje naszą charyzmę. Jest sposobem, w który się poruszamy, mówimy, gestykulujemy- wyrażamy siebie i swoje emocje poprzez nasze ciało. Badania dowodzą, że osoby które mocno wyrażają emocje pozytywne, są ekspresyjne w wyrazie (gestykulują, mają silną mimikę, szybko poruszają oczami) są uznawane za atrakcyjniejsze i bardziej charyzmatyczne.

  1. Okoliczności

Człowiek jest istotą, która ma tendencje do odwzajemniania uczuć. Atracyjnejsze są dla nas osoby, które uznają nas za atrakcyjne. Oznaką zainteresowania, które wzbudzamy u drugiej osoby są powiększone źrenice, dlatego osoby z większymi źrenicami uznawane są za atrakcyjniejsze (w starożytnym Egipcie kobietom wlewano do oczu specjalną substancje powodującą powiększenie źrenic).

Badania dowiodły również, że w im bardziej pobudzającej i ekstremalnej sytuacji znajdujemy się z drugą osobą, tym większe prawdopodobieństwo, że uznamy ją za atrakcyjną. W pewnych badaniach proszono mężczyzn aby przeszli przez groźnie wyglądający, zawieszony nad przepaścią most. Po drugiej stronie mostu stała ankieterka, która zaskakująco często otrzymywała propozycję spotkania. Dlaczego? Silne uczucia wzbudzone przez ekstremalną sytuacje zostają 'mylone' przez nasz organizm z uczuciem zafascynowania drugą osobą.

  1. Atrakcyjność statyczna

To kształt naszego ciała, oraz kształt i rysy twarzy. Z tym składnikiem atrakcyjności rodzimy się i nie mamy na niego większego wpływu.

  1. Autoprezentacja

W przeciwieństwie do ostatniego składnika, na który mamy pełny wpływ. Chodzi styl ubierania się, fryzurę, makijaż, pielęgnację. O to, jak fizycznie prezentujemy się w oczach drugiej osoby.

za: Psychology Today

 

X