Kurs Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT)

Już w lipcu po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć Kurta Rendersa i zorganizować kurs terapii EFT (Emotion Focused Therapy).

Terapia Skoncentrowana na Emocjach (EFT) jest psychoterapią humanistyczną opartą na badaniach Greenberga, Elliotta, Goldman i Rice. Integruje elementy terapii skoncentrowanej na osobie, egzystencjalnej i Gestalt oraz łączy je ze współczesnymi teoriami emocji.

W EFT terapeuta pracuje z osobą jako całością, nie jedynie z symptomami. EFT szanuje indywidualność każdego klienta. W tym sensie jest całkowicie skoncentrowana na osobie: terapeuta skupia się na opartej na wsparciu i współpracy relacji z klientem i na tym co wydaje się być dla tego klienta najważniejsze w danym momencie. Tak więc EFT jest u podstaw humanistyczna i doświadczeniowa ale Greenberg rozwija i różnicuje pracę Rogersa i Gendlina wprowadzając więcej kierowania procesem oraz pracę z markerami i zadaniami.

Poziom 1 - 4 dni

Czterodniowy trening EFT pierwszego stopnia koncentruje się na teorii emocji (regulacja emocjonalna, model schematu emocjonalnego, diagnoza przetwarzania emocjonalnego) oraz najważniejszych zadaniach EFT, takich jak:

    • systematyczne ewokatywne przepracowywanie reakcji problematycznych,
    • praca z pustym krzesłem z “niedokończonymi sprawami”,
    • praca z dwoma krzesłami nad rozdarciami konfliktowymi
    • empatia z punktu widzenia EFT.

Będzie trochę teorii, filmy, sesje pokazowe oraz przede wszystkim praca samych uczestników na własnym materiale.

Poziom 2 - 6 dni

Poziom 2 jest sześciodniowym modułem treningowym. W jego trakcie zrobimy krótki przegląd zadań EFT. Potem zajmiemy się focusingiem i oczyszczaniem przestrzeni z punktu widzenia EFT, buntem znaczeniowym, konceptualizacją przypadku, dialogiem relacyjnym przy trudnościach w terapii, rozdarciami samoblokującymi oraz samoukojeniem jak również empatią i empatycznym dostrojeniem z perspektywy EFT, zaawansowaną pracą z krzesłami, systematycznym przywołującym odsłanianiem i dialogiem na dwóch krzesłach przy rozdarciach samokrytycznych ( głównie depresyjnych i autodestrukcyjnych). Uczestnicy mogą oprzeć się na swojej praktyce i wnieść trudności, których doświadczali w pracy z krzesłami po poziomie 1. Będzie trochę teorii, filmy, sesje pokazowe oraz przede wszystkim praca samych uczestników na własnym materiale.

Prowadzący:

Kurt Renders

Jest belgijskim psychologiem klinicznym, terapeutą humanistyczno- doświadczeniowym i egzystencjalnym oraz (przede wszystkim) terapeutą skoncentrowanym na emocjach wyszkolonym przez Roberta Elliota, Jean Watson i Leslie Greenberga. Posiada akredytację superwizorską i trenerską ISEFT (International Society for Emotion-Focused Therapy).

Prowadzi prywatną praktykę w Antwerpii głównie z osobami cierpiącymi z powodu urazów przeżytych w dzieciństwie. Uczy terapii skoncentrowanej na osobie na Katolickim Uniwersytecie w Leuven i jest koordynatorem czteroletniego szkolenia w EFT w Antwerpii, gdzie również naucza terapii egzystencjalnej. Napisał kilka artykułów na temat podejścia skoncentrowanego na osobie i terapii egzystencjalnej oraz pracy w nurcie EFT z mężczyznami którzy przeżyli nadużycie seksualne.

TERMINY I CENA

wrzesień 2019

02wrze(wrze 2)09:0008(wrze 8)09:00Kurs Terapii EFT - Poziom 2Prowadzenie: Kurt Renders, Dariusz Tkaczyk | Cena: 2460 PLN.

Zapisz się

Dane osobowe

Wybierz poziom kursu:

Poziom II 2 - 4 i 5 - 8 września, Prowadzenie: Kurt Renders

Adres zamieszkania:

Wypełnij, jeżeli chcesz otrzymać fakturę VAT na inne dane, niż podane powyżej

Wybierz metodę płatności

Płatności realizowane są dzięki PayU z możliwością rozłożenia na Raty

Płacę z PayUPłacę klasycznym przelewem


Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra K. Jedliński, M. Fijewska, J. Sokół - Jedlińska. D. Fijewski Sp. j. Z siedzibą przy ul. Bajana 40, 01-904 Warszawa.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z wystawieniem faktury oraz w celach związanych z uczestnictwem w warsztacie/szkoleniu/treningu/kursie. Dane mogą być udostępniane jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Wyrażam zgodę na przesyłanie na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej informacji handlowej (newsletter) kierowanej do mnie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Wyrażam zgodę na przesłanie faktury w formie elektronicznej.

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN.


Cały kurs składa się z następujących elemenetów:

Poziom I - 4 dni - realizowany w lipcu

Poziom II  - 6 - 8 dni (Zazwyczaj ten poziom jest realizowany w ciągu 6 dni). Realizowany na przełomie sierpnia i września.

Poziom III  -  21 godzin superwizji, własnej praktyki terapeutycznej oraz dwa 20 minutowe nagrania sesji prowadzanych metodą EFT.

Po zakończeniu tych trzech poziom można starać się o uzyskanie certyfikatu ukończeni kursu terapeuty doświadczeniowego (certificate of Emotion-Focused Therapist)

https://iseft.wildapricot.org/Standards

 

 

 

X