Kurs Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT)

Już w lipcu po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć Kurta Rendersa i zorganizować kurs terapii EFT (Emotion Focused Therapy).

Terapia Skoncentrowana na Emocjach (EFT) jest psychoterapią humanistyczną opartą na badaniach Greenberga, Elliotta, Goldman i Rice. Integruje elementy terapii skoncentrowanej na osobie, egzystencjalnej i Gestalt oraz łączy je ze współczesnymi teoriami emocji.

W EFT terapeuta pracuje z osobą jako całością, nie jedynie z symptomami. EFT szanuje indywidualność każdego klienta. W tym sensie jest całkowicie skoncentrowana na osobie: terapeuta skupia się na opartej na wsparciu i współpracy relacji z klientem i na tym co wydaje się być dla tego klienta najważniejsze w danym momencie. Tak więc EFT jest u podstaw humanistyczna i doświadczeniowa ale Greenberg rozwija i różnicuje pracę Rogersa i Gendlina wprowadzając więcej kierowania procesem oraz pracę z markerami i zadaniami.

Poziom 1 - 4 dni

Czterodniowy trening EFT pierwszego stopnia koncentruje się na teorii emocji (regulacja emocjonalna, model schematu emocjonalnego, diagnoza przetwarzania emocjonalnego) oraz najważniejszych zadaniach EFT, takich jak:

    • systematyczne ewokatywne przepracowywanie reakcji problematycznych,
    • praca z pustym krzesłem z “niedokończonymi sprawami”,
    • praca z dwoma krzesłami nad rozdarciami konfliktowymi
    • empatia z punktu widzenia EFT.

Będzie trochę teorii, filmy, sesje pokazowe oraz przede wszystkim praca samych uczestników na własnym materiale.

Poziom 2 - 6 dni

Poziom 2 jest sześciodniowym modułem treningowym. W jego trakcie zrobimy krótki przegląd zadań EFT. Potem zajmiemy się focusingiem i oczyszczaniem przestrzeni z punktu widzenia EFT, buntem znaczeniowym, konceptualizacją przypadku, dialogiem relacyjnym przy trudnościach w terapii, rozdarciami samoblokującymi oraz samoukojeniem jak również empatią i empatycznym dostrojeniem z perspektywy EFT, zaawansowaną pracą z krzesłami, systematycznym przywołującym odsłanianiem i dialogiem na dwóch krzesłach przy rozdarciach samokrytycznych ( głównie depresyjnych i autodestrukcyjnych). Uczestnicy mogą oprzeć się na swojej praktyce i wnieść trudności, których doświadczali w pracy z krzesłami po poziomie 1. Będzie trochę teorii, filmy, sesje pokazowe oraz przede wszystkim praca samych uczestników na własnym materiale.

Prowadzący:

Kurt Renders

Jest belgijskim psychologiem klinicznym, terapeutą humanistyczno- doświadczeniowym i egzystencjalnym oraz (przede wszystkim) terapeutą skoncentrowanym na emocjach wyszkolonym przez Roberta Elliota, Jean Watson i Leslie Greenberga. Posiada akredytację superwizorską i trenerską ISEFT (International Society for Emotion-Focused Therapy).

Prowadzi prywatną praktykę w Antwerpii głównie z osobami cierpiącymi z powodu urazów przeżytych w dzieciństwie. Uczy terapii skoncentrowanej na osobie na Katolickim Uniwersytecie w Leuven i jest koordynatorem czteroletniego szkolenia w EFT w Antwerpii, gdzie również naucza terapii egzystencjalnej. Napisał kilka artykułów na temat podejścia skoncentrowanego na osobie i terapii egzystencjalnej oraz pracy w nurcie EFT z mężczyznami którzy przeżyli nadużycie seksualne.

TERMINY I CENA

lipiec 2018

02lip(lip 2)09:5105(lip 5)09:51Kurs Terapii EFT - Poziom IProwadzenie: Kurt Renders, Dariusz Tkaczyk | Cena: 1640 PLN.

sierpień 2018

27sie(sie 27)09:0002wrze(wrze 2)09:00Kurs Terapii EFT - Poziom 2Prowadzenie: Kurt Renders, Dariusz Tkaczyk | Cena: 2460 PLN.

wrzesień 2018

27sie(sie 27)09:0002wrze(wrze 2)09:00Kurs Terapii EFT - Poziom 2Prowadzenie: Kurt Renders, Dariusz Tkaczyk | Cena: 2460 PLN.

 

ZAPISZ SIĘ

Dane osobowe

Wybierz poziom kursu:

Poziom II - 27 - 29 sierpnia i 31 sierpnia - 2 września - Prowadzący: Kurt Renders

Adres zamieszkania:

Wypełnij, jeżeli chcesz otrzymać fakturę VAT na inne dane, niż podane powyżej

Wybierz metodę płatności

Płatności realizowane są dzięki PayU z możliwością rozłożenia na Raty

Płacę z PayUPłacę klasycznym przelewem


Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra K. Jedliński, M. Fijewska, J. Sokół - Jedlińska. D. Fijewski Sp. j. Z siedzibą przy ul. Bajana 40, 01-904 Warszawa. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celach związanych z wystawieniem faktury oraz w celach związanych z uczestnictwem w warsztacie/szkoleniu/treningu/kursie. Po wyrażeniu zgody Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, poza tymi które są upoważnione na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra podanych powyżej danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na przesyłanie na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej informacji handlowej kierowanej do mnie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Wyrażam zgodę na przesłanie faktury w formie elektronicznej.

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN.


Cały kurs składa się z następujących elemenetów:

Poziom I - 4 dni - realizowany w lipcu

Poziom II  - 6 - 8 dni (Zazwyczaj ten poziom jest realizowany w ciągu 6 dni). Realizowany na przełomie sierpnia i września.

Poziom III  -  21 godzin superwizji, własnej praktyki terapeutycznej oraz dwa 20 minutowe nagrania sesji prowadzanych metodą EFT.

Po zakończeniu tych trzech poziom można starać się o uzyskanie certyfikatu ukończeni kursu terapeuty doświadczeniowego (certificate of Emotion-Focused Therapist)

https://iseft.wildapricot.org/Standards

 

 

 

X