JA w obecności i energia życiowa

Terapia doświadczeniowa w najlepszym wydaniu.

Istotą focusingu jest wyczekiwanie na niewyraźnym, zamglonym brzegu naszej świadomości. Dzięki rozróżnianiu rożnych mikroprocesów w rozwoju wewnętrznego poczucia („felt sense”) lepiej rozumiemy czemu tak trudno jest naszym klientom zmienić swoje sztywne zachowania („puścić je”). Na początku doświadczają raczej wewnętrznego bałaganu („felt mess”) niż wewnętrzych odczuć.

Ann Weiser Cornell wprowadziła termin Ja w obecności. To specjalna metoda oczekiwania na brzegu świadomości. Objęcie całości naszego doświadczenia, bycie współczującym świadkiem i zdolność do obcowania z doświadczeniem emocjonalnym bez poczucia przytłoczenia to tylko niektóre z definicji Ja w Obecności. Ja bez uprzedzeń obcuje z tym „czymś”, co potrzebuje uwagi.

Dzięki umiejętności korzystania z własnych zasobów i wchodzeniu w kontakt z własnymi doświadczeniami możemy pomóc sobie na tej drodze. Możemy korzystać zarówno z zasobów wewnętrznych (bezpieczne miejsce w ciele) jak i zewnętrznych (np. kontakt z dziadkami) by umożliwić sobie spotkanie z różnymi cząstkowymi Ja i uznanie ich.

Dzięki tej ugruntowanej obecności możemy odkryć głębszy egzystencjalno-duchowy wymiar, łączność z czymś większym „tym wszystkim, co na zewnątrz” oraz skorzystać z jego wsparcia, jak to wyjaśnia Gendlin w jego Modelu Procesu. Energia życiowa, w postaci wynikających z siebie kolejnych kroków, jest ważną częścią tego procesu. Możemy wybrać, czy zwracać na nią naszą uwagę, czy nie.

Język obecności ułatwia nam bycie przy naszym doświadczeniu zamiast bycia przez nie otoczonym czy wchłoniętym („wyczuwasz to”, zauważasz to”, „coś jest w tobie”).

Głównym celem tego warsztatu jest wzmocnienie „mięśnia obecności” oraz kontaktu z energią życiową w naszych klientach i nas samych.

PROWADZĄCY

Claude Missiaen jest psychologiem klinicznym i licencjonowanym instruktorem focusingu. Od 20 lat zajmuje się edukacją psychoterapeutów i trenerów. Sam praktykuje jako psychoterapeuta i trener w podejściu skoncentrowanym na kliencie/doświadczeniowym.  Jest koordynatorem belgijskiej sekcji Instytutu Focusingu (Nowy Jork).

TERMIN I CENA

styczeń 2019

28sty(sty 28)09:0030(sty 30)09:00JA w obecności i energia życiowaProwadzący: Claude Missiaen | Cena: 1150 PLN.

ZAPISZ SIĘ

 

Dane osobowe

Wybierz datę treningu:

28 - 30 stycznia - Prowadzący: Claude Missiaen

Adres zamieszkania:

Wypełnij, jeżeli chcesz otrzymać fakturę VAT na inne dane, niż podane powyżej

Wybierz metodę płatności

Płatności realizowane są dzięki PayU z możliwością rozłożenia na Raty

Płacę z PayUPłacę klasycznym przelewemAdministratorem danych osobowych jest Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra K. Jedliński, M. Fijewska, J. Sokół - Jedlińska. D. Fijewski Sp. j. Z siedzibą przy ul. Bajana 40, 01-904 Warszawa.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z wystawieniem faktury oraz w celach związanych z uczestnictwem w warsztacie/szkoleniu/treningu/kursie. Dane mogą być udostępniane jedynie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Wyrażam zgodę na przesyłanie na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej informacji handlowej (newsletter) kierowanej do mnie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

Wyrażam zgodę na przesłanie faktury w formie elektronicznej.

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN.


Niniejsze szkolenie może zostać zwolnione z podatku VAT, jeżeli ma ono charakter kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego i jest finansowane ze środków publicznych w co najmniej 70%. W celu potwierdzenia spełnienia powyższych warunków należy wypełnić Oświadczenie, które znajduje się tutaj.

X