Intra Młodzi

Terapia dla młodzieży

INTRA MŁODZI to idea i oferta zarazem, która powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rozwój i psychologiczną pomoc młodym ludziom w okresie dorastania i wkraczania w dorosłość.

Jesteśmy grupą psychologów z doświadczeniem w pracy z nastolatkami i młodymi dorosłymi.
Wierzymy, że im wcześniej uzyska się profesjonalne psychologiczne wsparcie, tym większa szansa, by osiągnąć satysfakcję i pełne zadowolenie z siebie i swojego życia.
Przedstawiamy Ci szeroką ofertę rozwojowo - terapeutyczną, w której znajdziesz zarówno możliwości wsparcia indywidualnego, jak i grupowego. Ośrodek terapeutyczny dla młodzieży INTRA oferuje także wsparcie i pomoc dla rodziców nastolatków.

Zapraszamy na pierwszą konsultację, na której wspólnie z Tobą zastanowimy się, jaki rodzaj pomocy będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i aktualnej sytuacji, w której się znajdujesz.
Każda z propozycji naszej poradni ma służyć zdrowiu i rozwojowi psychicznemu oraz społecznemu.

Głębokie zrozumienie jest najcenniejszym darem, jaki możemy dać drugiej osobie.
Carl Rogers

 

OFERTA

Jako zespół INTRA MŁODZI prowadzimy w Warszawie:

Poradnictwo psychologiczne jest formą pomocy, która zajmuje się bieżącymi trudnościami danej osoby. Odbywa się w formie kilku spotkań, których głównym celem jest określenie trudności i znajdowanie możliwości ich rozwiązania. Wskazane jest w chwilach, kiedy czujemy, że obecna sytuacja zaczęła lub może nas przerosnąć.

Spotkania obejmują:

  • diagnozę problemu - zidentyfikowanie trudności, z jaką dana osoba sobie nie radzi
  • określenie czynników podtrzymujących problem oraz przeciwności związanych z jego rozwiązaniem
  • poszukiwanie rozwiązań wzmocnienie w realizowanych zmianach

Poradnictwo może wesprzeć i pomóc w trudnościach związanych z:

  • nagromadzeniem się różnych spraw
  • poczuciem przewlekłego zmęczenia, zagubienia czy rozbicia
  • przeżywaniem żałoby, straty czy choroby
  • pracą konfliktami z otoczeniem i bliskimi
  • zmianami podejmowaniem ważnych decyzji usamodzielnieniem się
  • innymi kryzysami w życiu osobistym i zawodowym

Psychoterapia indywidualna – to forma wsparcia, proces, w którym z pomocą terapeuty można lepiej poznać i zrozumieć samego siebie. Poznanie swych uczuć, myśli i potrzeb oraz doświadczenie siebie w aktualnej sytuacji to początek realnych zmian w swoim życiu. W ramach terapii tworzy się między klientem i terapeutą relacja, oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Zadaniem terapeuty jest towarzyszenie klientowi w tym co przeżywa oraz w poszukiwaniu najlepszego rozwiązań dla jego problemów. Psychoterapia dzieci i młodzieży to również konkretne techniki, działania pomagające leczyć różnego rodzaju zaburzenia i problemy psychiczne jak np. częste u młodych osób zaburzenia impulsów i zachowania wiążące się z samookaleczaniem, agresją czy zaburzeniem odżywiania.

Terapia dla młodzieży to regularne spotkania, odbywające się najczęściej raz w tygodniu. W zależności od potrzeb, problemu i chęci klienta terapia może mieć charakter krótkoterminowy (kilka miesięcy) lub długoterminowy.

Spotkanie trwa 50 minut i jest o stałych godzinach w konkretny dzień. O odwołaniu wizyty należy informować z wyprzedzeniem.

Informacje organizacyjne

Więcej informacji oraz zapisy w Sekretariacie Ośrodka INTRA

 

Zespół

Anna Jedlińska - Paliga

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ze specjalizacją: psychologia kliniczna. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą. W pracy terapeutycznej integruje podejście humanistyczne...

WIĘCEJ

Marta Kosmala

Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.
Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej ze specjalizacją z psychologii międzykulturowej. W Intrze ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego i kontynuuje Szkołę...

WIĘCEJ

Rafał Majewski

Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2001 – 2008 pracował w Oddziale Dziennym Szpitala Tworkowskiego i oddziałach całodobowych, zajmując się diagnozą psychologiczną, psychoterapią grupową...

WIĘCEJ

Ewa Mikołajewska

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną  i grupową dla dorosłych i młodzieży, oraz warsztaty psychologiczne. Pracuje w podejściu humanistycznym, wykorzystując elementy różnych nurtów...

WIĘCEJ

 

Cennik

 

Sesja psychoterapii indywidualnej - spotkanie 50 min.   110 PLN
Porada psychologiczna - spotkanie 50 min. 110 PLN
X