Terapia par metodą EFT. Warsztat Rhondy Goldman

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu.

Już w listopadzie po raz pierwszy przyjedzie do Polski Rhonda Goldman i poprowadzi w naszym Ośrodku warsztat terapii par w podejściu skoncentrowanym na emocjach (EFT-C), którego wraz z Leslie Greenbergiem i Sue Johnson jest współautorką!

EFT-C jest jedną z najlepiej przebadanych terapii par na świecie o udowodnionej, wyjątkowo wysokiej skuteczności, mimo dość skromnej ilości sesji - przeciętnie poniżej 25. Pierwszy etap rozwoju EFT-C był rezultatem współpracy Leslie Greenberga i Sue Johnson i wywodził kłopoty w parze od problemów związanych z przywiązaniem.

W drugim etapie Greenberg wraz z Rhondą Goldman uzupełnili listę podstawowych motywów spajających parę o dwa następne: potrzebę podtrzymania i rozwoju tożsamości oraz wzajemną atrakcyjność. W tej wersji problemy pary wynikać mogą zarówno z frustracji potrzeby przywiązania jak i tożsamości .Temat ten został szczegółowo opisany w znakomitym podręczniku pracy z parą-Emotion-focused Couple Therapy, autorstwa Leslie Gereenberga i Rhondy Goldman (2008) .

Rhonda Goldman jest nie tylko bardzo doświadczoną terapeutką par ale i badaczem procesów zachodzących podczas terapii. Interesuje ją zjawisko podatności na zranienie oraz proces przebaczania. Do terapii zorientowanej na emocje wniosła ponadto opracowanie sposobu konstruowania diagnozy przypadku w stylu EFT. Rhonda Goldman jest charyzmatycznym wykładowcą, prowadzi na całym świecie warsztaty z terapii par w podejściu EFT - C.

Szczegółowe informacje na temat warsztatu znajdują się TUTAJ.

 

X