Newsletter

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:

Intra Warszawa: ośrodek pomocy psychologicznej i psychoterapii

Jesteś tutaj: Menu 3 >> rozwój osobisty >> Indywidualny Program Antystresowy

INDYWIDUALNY PROGRAM ANTYSTRESOWY
(TECHNIKI WALKI ZE STRESEM)

Stres stał się nieproszonym i wiernym towarzyszem naszego życia. Praca zawodowa, związki uczuciowe, wychowywanie dzieci, niosą ze sobą przeżywanie częstych napięć. Coraz większe wymagania jakie stawia przed nami codzienność, praca, nieustanny pośpiech, natłok informacji, nadmiar obowiązków, nasilają przeżywanie stresu. Do tego często dochodzi, silny jak nigdy dotąd, aspekt zmienności, zwłaszcza w sferze zawodowej, wymagający ciągłego przystosowywania się.

Taka sytuacja powoduje, że w indywidualnych przypadkach może dojść do kryzysu wynikającego z zachwiania równowagi między zasobami organizmu, a obciążeniami, którym jest poddany. Mówimy wtedy o nadmiernym stresie lub nawet wypaleniu. Dłuższe pozostawanie w takim stanie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Indywidualny Program Antystresowy został opracowany z myślą o osobach nadmiernie obciążonych mobilizacją do zadań i wyzwań, mierzących się z trudnymi i za trudnymi sytuacjami zawodowymi lub życiowymi, funkcjonujących nieustannie pod presją czasu i w dużym tempie.

Program obejmuje szeroką diagnozę sytuacji powodujących przeciążenia, pracę nad rozpoznawaniem sygnałów we własnym ciele i organizmie informujących o stresie, naukę technik i sposobów radzenia sobie ze stresem, napięciami i niepokojem, opracowanie i wdrożenie indywidualnego programu wprowadzania zmian w organizację własnego życia celem zdrowego i bardziej satysfakcjonujacego korzystania z własnej energii i zasobów. Dzięki naszemu programowi walka ze stresem może być skuteczna.